Novinky

Di-izokyanaty_narizeni_REACH Autofit s.r.o. - DI-IZOKYANÁTY - INFORMACE O NOVÉM NAŘÍZENÍ REACH

INFORMACE O POVINNOSTI ŠKOLENÍ PŘI POUŽÍVÁNÍ DI-IZOKAYNÁTŮ 27/07/2023

Evropská unie zavedla nové právní předpisy pro používání výrobků obsahujících více než 0,1 % monomerních di-izokyanátů, včetně polyuretanových výrobků, jako jsou lepidla, tmely, nátěry aj. používané v automobilovém průmyslu nebo průmyslové výrobě. Tyto právní předpisy jsou součástí evropského nařízení REACH, které bylo přijaté v roce 2006 a je zkratkou pro nařízení o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek. Jeho cílem je zlepšit ochranu lidského zdraví a životního prostředí před možnými riziky plynoucími z chemických látek a zároveň zajistit zachování globální konkurenceschopnosti chemického průmyslu EU.

Od 24. srpna 2023 jsou všichni zaměstnanci a průmysloví i odborní pracovníci, kteří používají výrobky s monomerními di-izokyanáty nebo s nimi manipulují, povinni být proškoleni dle modulů předepsaných evropskou komisí. Školení je dostupné prostřednictvím webové platformy. Podrobnosti o přihlášení do webové platformy a absolvování školicích modulů naleznete v tomto dopise.

Na odkazech níže naleznete přehled produktů skupiny PPG, kterých se toto nařízení týká:

U materiálů MIPA se toto nařízení týká pouze produktu Mipa Polyurethan PU 400, ostatní produkty této značky obsahují méně než 0,1 % monomerní di-izokynátů a nařízení se tak na ně nevztahuje.

V případě upřesňujících dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Váš AutoFit

 

 

 

 

 

Auto Fit, spol. s r.o.

Brno: Vídeňská 296/112a, 619 00 Brno

Praha: Komerční 467, 251 01 Nupaky u Prahy

Telefon: +420 608 602 080

E-mail: info@autofit.cz I eshop.autofit.cz

Facebook
Youtube
Linkedin
×

TOP