Podpora škol

V září letošního roku startuje projekt "Spolupráce s partnerskými školami". Cílem tohoto projektu je aktivní podíl naší firmy na výuce žáků v oboru "Autolakýrník" a propojení úspěšných absolventů s potenciálními renomovanými zaměstavateli.

V dnešní době již dávno neznamená, že kdo má výučí list, musí dělat podřadnou práci. Právě naopak, umět řemeslo je ohromnou výhodou, zvláště v době nedostatku pracovních sil na trhu práce. Poptávka po šikovných řemeslnících je stále větší, což představuje pro úspěšné absolventy nesmírné výhody. Jednak si mohou vybírat z několika pracovních nabídek tu, která je nejvíce osloví a ještě mohou získat velice atraktivní platové podmínky, jelikož nedostatek pracovní síly tlačí výši platů vzhůru. I toto byly jedny z důvodů, proč se naše firma rozhodla pro tento projekt. Školám pomůžeme zkvalitnit proces výuky tak, aby po vyučení byli absolventi schopni ihned se zapojit do pracovního procesu jako plnohodnotný zaměstnanec. A úspěšným absolventům zase díky znalosti trhu a bohaté síti potenciálních zaměstnavatelů pomůžeme s hledáním toho nej... pro jejich budoucí kariéru. 

Naše podpora školám bude spočívat v tom, že poskytneme příspěvky na vybavení studentů ochrannými pomůckami, naši kvalifikovaní technici budou školy pravidelně navštěvovat a budou se aktivně podílet na výuce formou praktických ukázek i kontroly práce studentů, pomůžeme školám při zajištění praxe pro studenty jednotlivých ročníků a budou-li mít studenti zájem, tak i při získání brigády v době prázdnin. Pro učitele byly zpracovány školicí moduly dle vybraných témat pro jednotlivé ročníky tak, aby na konci třetího ročníku byl každý student připraven na složení závěrečné zkoušky a hlavně na samostatnou práci "lakýrníka" v některé z vybraných lakoven. Znalosti budou v každém pololetí testovány za účasti našeho technika a úspěšné složení zkoušky/testu bude ohodnoceno motivačním dárkem, úspěšné složení závěrečné zkoušky pak navíc ještě znalostním certifikátem.

Na tuto spolupráci se školami se velice těšíme, jelikož věříme, že tím dokážeme zvednout povědomí o atraktivnosti tohoto oboru a zároveň zvýšit úroveň znalostí absolventů těchto učebních oborů.

Máte-li tedy doma žáka 9. ročníku, který se zrovna rozhoduje, na jakou školu se přihlásit, neváhejte a navštivte některý ze dnů otevřených dveří, které Automobilní školy pro uchazeče pořádají a získejte více informací. Můžete se obrátit i přímo na nás, rádi Vám tento obor představíme. 

ZDE je ke shlédnutí video, které blíže popisuje tento projekt.


Máte dotaz nebo zájem o naše služby? Napište nám...